Powiadom znajomego:

Wielkość łowiska
16h

Zbiornik Łysina

Staw powstały w wyniku wybierania piasku pod budowę miasta Tychy. Dziś kameralne miejsce do łowienia i rekreacji. Woda czysta, brzegi miejscowo zarośnięte w których to zaroślach można spotkać niejednego drapieżnika. Brzegi północny i zachodni idealne do połowów. W południowo wschodnim zakątku zlokalizowane kąpielisko z kawiarnią "Gwarek"

LOKALIZACJA

Jezioro Łysina, 43-150 Bieruń
50°05'14.2"N 19°04'18.8"E
KOD PLUS: 33PC+RG Bieruń

łysina

Powiadom znajomego:

Łowisko na mapie

Regulamin łowiska

Regulamin łowiska specjalnego Łysina 509

I Lokalizacja oraz kategoria i typ łowiska:

Łowisko specjalne nr 509 „Łysina” o pow. 16 ha zlokalizowane jest w miejscowości Bieruń Stary przy ul. Polnej.
Łowisko jest typu mieszanego.

II Gospodarz łowiska:

Gospodarzem łowiska specjalnego nr 509 „Łysina” jest Koło PZW nr 2 Bieruń Stary.

III Zasady wędkowania i zachowania się wędkujących w obrębie łowiska:

1. Prawo do posiadania zezwolenia na sportowy połów ryb na łowisko specjalne „Łysina 509” mają członkowie PZW, posiadający aktualną kartę wędkarską i aktualne opłaty członkowskie na dany rok kalendarzowy.
2. Po złowieniu ryby limitowanej i włożeniu do siatki należy natychmiast wpisać ją do  rejestru połowu przed zarzuceniem wędki do wody.
3. Zakaz spinningowania oraz łowienia na żywą lub martwą rybę od 1 stycznia do 30 kwietnia roku kalendarzowego.
4. W czasie wędkowania nocnego stanowiska wędkarskie muszą być obowiązkowo oświetlone.
5. Maksymalna waga zanęty zgodnie z obowiązującym RAPR.
6. Zabrania się selekcji ryb.
7. Zabrania się sprzedawania i rozdawania ryb na terenie zbiornika.
8. Zabrania się połowu z łódek oraz wywóz zanęt i przynęt wędkarskich.
9. Zabrania się udostępniania wędek w czasie wędkowania innym wędkarzom.
10. Zabrania się pozostawiania wędek bez nadzoru w czasie wędkowania.
11. Zabrania się brodzenia na zbiorniku wodnym.
12. Zabrania się wjazdu samochodem na wały w obrębie łowiska.
13. Zabrania się rozpalania otwartych ognisk na terenie zbiornika w innych miejscach niż do tego celu wyznaczonych.
14. Prawo kontroli kart wędkarskich, sprzętu wędkarskiego mają tylko osoby uprawnione tj. Społeczna Straż Rybacka, Państwowa Straż Rybacka, Policja.
15. Wykroczenia rozpatruje na wniosek organów kontroli zarząd koła.
16. W pozostałych przypadkach obowiązują przepisy zawarte w Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb PZW.

IV Zasady wydawania zezwoleń oraz wysokość składek na ochronę i  zagospodarowanie łowiska:

1. Prawo do posiadanie zezwolenia na sportowy połów ryb na łowisko specjalne „Łysina 509” mają członkowie PZW, posiadający aktualną kartę wędkarską i aktualne opłaty członkowskie na dany rok kalendarzowy.
2. Prawo do wędkowania mają osoby, które otrzymały zezwolenie decyzyjną zarządu koła.
3. Prawo do wędkowania mają wędkarze, którzy wykupili zezwolenie o wartości:
3a. roczna 300zł – 15 sztuk ryb limitowanych
3b. roczna ½ 170zł – 7 sztuk ryb limitowanych
3c. roczna ulgowa do lat 16 100zł – 5 sztuk ryb limitowanych
3d. jednodniowa 30zł – od świtu do zmierzchu z zakazem zabierania ryb
4. Utrata zezwolenia nie daje prawa do otrzymania duplikatu.
5. Zezwolenie traci ważność w dniu wyłowienia całkowitego limitu.
6. Po wyłowieniu limitu istnieje możliwość wykupienia dodatkowego zezwolenia.
7. Wykorzystane zezwolenie należy oddać najpóźniej do końca marca następnego roku.
8. Zezwolenie podlega obowiązkowemu zwrotowi przy zakupie następnego zezwolenia.
9. Młodzież do lat 14 nie będąca członkiem PZW może łowić na jedną wędkę spławikową na stanowisku opiekuna, w ramach jego limitu bez dodatkowych opłat.

V Godziny otwarcia łowiska:

1. Łowisko specjalne nr 509 „Łysina” jest łowiskiem całorocznym i całodobowym.
2. Zarząd koła upoważniony jest do całkowitego lub częściowego zamknięcia wody na czas zarybienia oraz organizowania zawodów wędkarskich.
3. Całkowity zakaz połowu i nęcenia 5 dni od dnia zarybienia zbiornika „Łysina”. O dniu zarybienia będziemy informować na naszej stronie Facebook, PZW oraz na tablicy informacyjnej przy rybaczówce.

VI Postanowienia szczegółowe:

1a. Ryby limitowane: amur, karp,
1b. Ryby limitowane drapieżne: sandacz, szczupak, węgorz.
2. Limit dzienny to dwie sztuki z punktu VI.1a, w tym tylko jedna ryba drapieżna z  punktu VI.1b, nie więcej niż cztery sztuki tygodniowo z punktu VI.1a i 2 sztuki tygodniowo z punktu VI. 1b. W rozumieniu:
4szt. VI 1a,
2szt. VI 1b,
2szt VI 1a, 1szt. VI 1b.
3. W danym dniu połowu, po złowieniu ryby drapieżnej, limitowanej obowiązuje zakaz połowu ryb na spinning oraz żywą i martwą rybę.
4. Ogranicza się połów ryb nielimitowanych dziennie:
– karaś - 5 sztuk
– leszcz - 5 sztuk
– płoć i wzdręga - 20 sztuk łącznie
– pstrąg - 1 sztuka, 14 sztuk na zezwolenie
5. Wprowadza się zakaz zabierania płoci w okresie od 1 marca do 31 maja.
6. Wymiary Ochronne Ryb
amur - 70cm
karp - 30-60cm
sandacz - 50-85cm
szczupak - 50-90cm
węgorz - 60cm
jaź - 40cm
sum - 70cm
lin - 25cm
7. Pozostałe gatunki ryb zgodnie z regulaminem Polskiego  Związku Wędkarskiego.

VII W sprawach nie uregulowanych niniejszym regulaminem obowiązują przepisy zawarte w  aktualnym Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb (RAPR) wydanym przez Zarząd Główny PZW oraz „Ogólnych warunkach uprawiania amatorskiego połowu ryb wędką na  wodach ogólnodostępnych Okręgu PZW w Katowicach od 2023 r.” dostępnych w  siedzibie koła oraz na stronie internetowej Okręgu PZW w Katowicach.

Śląskie
Bieruńsko-lędziński
Wielkość łowiska
16h